Mapowanie procesów w praktyce Szkolenie w fabryce Korff Isolmatic

Mapowanie procesów w praktyce
Szkolenie w fabryce Korff Isolmatic

23.04.2024 r. | Wojnarowice k. Wrocławia

Informacje o szkoleniu

 • 23 kwietnia 2024
 • 9:00
 • Liczba uczetników 12
 • ul. Lotnicza 12, 55-050 Wojnarowice
 • kontakt@pdca.org.pl
 • Cena 1590 PLN netto + 23% VAT.
 • Cena 1390 PLN netto + 23% VAT.

  cena specjalna ważna do końca 2023 roku

Czym jest mapowanie procesów?

Mapowanie procesów jest metodą powszechnie stosowaną przez organizacje na całym świecie, szczególnie przez te, które mają wdrożony Lean Management.

Mapowanie procesów jest podstawową techniką pozyskiwania rzetelnych i prawdziwych danych o procesach zachodzących w firmie. Umiejętne zbieranie danych przy wykorzystaniu technik adekwatnych do specyfiki procesu pozwala na określenie stanu obecnego, tj. na uchwycenie obecnego standardu.

Nie możesz zarządzać czymś, czego nie mierzysz

– Peter Drucker

Jednak mapowanie procesów to nie tylko znajomość narzędzi i technik zbierania danych. To także umiejętność doboru tych narzędzi i technik do specyfiki procesu. To również umiejętność rozpoznania o ocenienia stanu procesu w danym czasie, tj. czy nie występują anomalie (tzw. zmienność specjalna) i czy w danym czasie mierzenie konkretnego procesu pozwoli nam na uzyskanie danych prowadzących do racjonalnych wniosków. Aby skutecznie mierzyć procesy, należy wcześniej przygotować tzw. mapy stanu zerowego oraz plan pomiarów, które będą naszymi przewodnikami podczas dokonywania pomiarów. Przed przystąpieniem do mapowania procesu musimy określić cel naszych działań, tj. zidentyfikować wąskie gardło (ograniczenie firmy), aby sam proces mapowania miał uzasadnienie ekonomiczne.

Ostatnim krokiem w procesie mapowania jest określenie punktów zapalnych, potocznie nazywanych cykającymi bombami oraz opracowanie planu ich eliminacji tak, aby nasze działania oparte były o zdrowy rozsądek i celowość działania.

Refleksja praktyka

Mapowanie procesów w wielu szkoleniach utożsamiane jest z mapowaniem strumienia wartości. Pokazywane są oznaczenia VSM i tworzy się bardzo zaawansowane mapy, które robią imponujące wrażenie i… często na tym kończy się ich wartość. Organizacje, które skutecznie realizują procesy Lean Management stawiają na szkolenie pracowników w zakresie zbierania danych z procesów i tworzenia nawet małych map procesów, z których wyciąga się odpowiednie wnioski. Dobra mapa procesu wskaże na wąskie gardła i pozwoli określić stabilność procesu. Nadrzędnym celem Lean Management jest utrzymanie ciągłego przepływu (flow) i to można osiągnąć wprowadzając zmiany bazujące na skutecznych pomiarach.

Dla kogo jest szkolenie „Mapowanie procesów w praktyce”?

Zapraszamy Ciebie na nasze szkolenie, szczególnie jeśli:

 • Chcesz rozpocząć skuteczne pomiary procesów w swojej firmie
 • Chcesz dokonywać efektywnych pomiarów i pozyskiwać dane, które są użyteczne do dalszego wnioskowania
 • Chcesz poznać różne techniki zbierania danych z procesów produkcyjnych
 • Chcesz doskonalić swoje umiejętności w zakresie Lean Management
 • Chcesz wziąć udział w ciekawym benchmarku rozwiązań z zakresu Lean Management

Ramowy program szkolenia

Wojnarowice położone są na trasie Wrocław-Wałbrzych. Czas dojazdu z Wrocławia to około 30 minut. Możliwy jest też dojazd koleją relacji Wrocław-Świdnica. Oczywiście z dalszych lokalizacji raczej polecamy hotel, których w okolicach nie brakuje. 

 1. Powitanie, przedstawienie, networking otwierający
 2. Mapowanie procesów – kiedy ma to sens i od czego zacząć?
 3. Mapy stanu zerowego – m.in. swimlane, SIPOC, diagram żółwia
 4. Obserwacje migawkowe i ciągłe – warsztat praktyczny w hali produkcyjnej
 5. Diagram przemieszczeń (tzw. diagram spaghetti) – warsztat praktyczny w hali produkcyjnej
 6. Obserwacje obszarowe – warsztat praktyczny w hali produkcyjnej
 7. Budowa mapy procesów na podstawie zebranych danych
 8. Określenie punktów zapalnych i zaplanowanie działań CAPA (akcje korygujące i akcje prewencyjne)
 9. Prezentacja wniosków i sesja Q&A z osobami koordynującymi Lean Management w Korff Isolmatic
 10. Podsumowanie szkolenia i rozdanie certyfikatów

Informacje organizacyjne

 • Szkolenie zaczynamy o 9:00, prosimy o przybycie najpóźniej 10 minut wcześniej, abyśmy mogli przejść proces rejestracji i wypić kawę lub herbatę przed rozpoczęciem
 • Przed fabryką znajduje się duży, bezpłatny parking
 • Pamiętaj, że będziesz na terenie zakładu produkcyjnego należącego do międzynarodowego koncernu. Obowiązują zasady BHP, w szczególności należy trzymać się wyznaczonych ścieżek pieszych, uważać na wózki widłowe, etc.
 • Jeśli masz buty BHP (z twardymi noskami), prosimy o ich zabranie. Jeśli nie, zapewnimy noski ochronne na obuwie (koniecznie wygodne, na płaskiej podeszwie).
 • Pozostałe środki ochrony osobistej zapewniamy
 • Podczas całego szkolenia zapewniamy wodę, kawę, herbatę, ciastka. 
 • W planie mamy także lunch. W formularzu zapisów zapytamy o ewentualne obostrzenia dietetyczne, jednak pamiętaj proszę, że nie będziemy w centrum dużego miasta i oferta jest dość ograniczona. Mamy sprawdzone miejsce, z którego dowieziemy coś smacznego.
 • Limit miejsc na jednej edycji szkolenia to 12. Mała grupa gwarantuje efektywną pracę, więc nie warto zwlekać z zapisem!

Koszt inwestycji w szkolenie

Całkowity koszt szkolenia uwzględniający wszystko, co zapisaliśmy w informacjach organizacyjnych, a także materiały szkoleniowe to  1 590,00 PLN netto + 23% VAT.

Mamy też ofertę specjalną, jeśli zapiszesz się do końca 2023 roku, wówczas gwarantujemy cenę 1 390,00 PLN netto + 23% VAT.

Dla instytucji budżetowych i pozostałych firm, które szkolenie finansują w ponad 70% ze środków publicznych, istnieje możliwość wystawienia faktury VAT bez podatku VAT (ze stawką VAT zw.).

Aby uzyskać taką fakturę należy:

 • pokryć koszt szkolenia w przynajmniej 70% ze środków publicznych,
 • przesłać do nas podpisane oświadczenie o finansowaniu usługi szkoleniowej ze środków publicznych przed dokonaniem płatności za proformę

Jak wygląda proces zgłoszenia?

 1. Wypełnij formularz rejestracyjny -> ZAPISZ SIĘ
 2. W przypadku chęci skorzystania ze stawki VAT zw. prześlij nam mailem stosowne oświadczenie
 3. Po weryfikacji zgłoszenia prześlemy proformę z 7-dniowym terminem płatności – to jest czas, na jaki zarezerwujemy Tobie miejsce na szkoleniu
 4. Po otrzymaniu płatności niezwłocznie prześlemy fakturę i potwierdzimy Twój udział w szkoleniu
 5. Na kilka dni przed szkoleniem skontaktujemy się jeszcze z Tobą w celu potwierdzenia najważniejszych kwestii organizacyjnych

Pobierz folder PDF

 • Zastrzegamy sobie możliwość odwołania szkolenia ze względu na działania siły wyższej oraz ze względu na zbyt małą liczbę zgłoszeń
 • Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu szkolenia ze względu na działania siły wyższej lub nieprzewidziane zdarzenie po stronie Korff Isolmatic

Rejestracja na szkolenie